Агромаркет

Після пандемії коронавірусу агросектор потребуватиме стрімкого впровадження інновацій для швидкого відновлення, - думка

Глобальне опитування крупних сільгоспвиробників, проведене за запитом Syngenta Group у США, Франції, Китаї, Бразилії, Індії та країнах Африки, показало, що 72% респондентів занепокоєні тим, як зміна клімату впливатиме на врожайність, стан здоров’я тварин і виробництво продуктів харчування протягом наступних п’яти років.

Про це повідомляє прес-служба компанії Syngenta Group.

Сільгоспвиробники в усьому світі також зіштовхнулися з безпрецедентними потрясіннями, спричиненими коронавірусом. 46% європейських сільгоспвиробників, які взяли участь в окремому опитуванні, заявили, що пандемія COVID 19 надзвичайно негативно позначилася на їхній галузі. Однак 53% респондентів, як і раніше, вважають зміну клімату основною проблемою, а 63 % погодилися з тим, що найближчі п’ять років ця проблема може справити більш істотний вплив на їхню діяльність, ніж коронавірус.

У цьому контексті головний виконавчий директор Syngenta Group Ерік Фірвальд ініціював новий «План успішного зростання» (Good Growth Plan) і заявив, що після пандемії коронавірусу сільське господарство потребуватиме стрімкого впровадження інновацій для швидкого відновлення і протидії зміні клімату.

Новий «План успішного зростання» включає в себе і нові сміливі зобов’язання: зменшити кількість викидів вуглекислого газу в сільгоспвиробництві й допомогти аграріям у протистоянні екстремальним погодним умовам, викликаним зміною клімату.

«Пандемія коронавірусу виявила крихкість екосистеми сільського господарства. Як і пандемія, зміна клімату є неминучою загрозою, з якою необхідно боротися поки ще не надто пізно. Тимчасом як економіка і сільське господарство починають повертатися до звичного стану, а обмеження, пов’язані з COVID 19, поступово знімаються, ми повинні допомогти сільгоспвиробникам вийти з кризи, що з огляду на боротьбу зі зміною клімату й скороченням біологічного різноманіття є невідкладним завданням», – зазначив Ерік Фірвальд.