Агромаркет

Пільгові кредити для сільгоспвиробників Львівщини стали доступнішими

Пільгові кредити для сільгоспвиробників Львівщини стали доступнішими

З метою забезпечення посіву сільськогосподарських культур, а також підтримки бізнес активності мікро і малих суб’єктів підприємництва у час воєнного стану і забезпечення продовольством у післявоєнний період, Львівська обласна військова адміністрація ініціювала внесення змін до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021 – 2025 роки. Зокрема, на виконання заходів Комплексної програми збільшено обсяг фінансування до 26,5 млн грн., що на 30 відсотків більше аніж було передбачено до воєнного стану.

Як інформує пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, в межах програми аграрії можуть одержати пільговий кредит для поповнення обігових коштів в сумі до 150 тис. грн і до 500 тис. грн на поповнення обігових коштів та придбання основних засобів під 3 відсотки річних. Спрощено умови та порядок надання кредитів.

Для того, щоб отримати пільговий кредит коштом обласного бюджету відпала необхідність розробляти бізнес-план, а лише потрібно заповнити заявку-анкету з даними про суб’єкта підприємництва і показниками його діяльності та додати невеликий перелік документів. Введено гнучку систему кредитного забезпечення – поручительство, застава рухомого майна тощо.

Однією з перших позичальників у цьому році стала голова сімейного фермерського господарства Людмила Ожібко з Жидачівщини.

«Подати заявку та отримати кредит не склало ніяких труднощів, а швидке прийняття рішення щодо кредитування та фінансування коштів на придбання мінеральних добрив, насіння та пального стало суттєвою допомогою господарству, яка дала можливість в оптимальні терміни провести посівну кампанію сільськогосподарських культур для кормів, адже в господарстві утримується понад 70 голів ВРХ, з них 43 дійних корови», – уточнила вона.

Нагадаємо, близько сотні аграріїв Львівщини безкоштовно отримали насіння кукурудзи. Також ми писали, що темпи посівної на Львівщині випереджають минулорічні.