Агромаркет

Переважна більшість продавців землі не хочуть сплачувати податки, - думка

Майже 95% продавців земельних ділянок не хочуть сплачувати податки, передбачені законодавством, й намагаються перекласти ці видатки на покупця.

Про це під час вебінару повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (2019-2020), фахівець із земельних відносин Денис Башлик.

На його переконання, якщо людина продає земельну ділянку згідно із нормативно-грошовою оцінкою землі, неможливо буде змусити продавця платити податки.

«Дуже багато людей хочуть, щоб податки у розмірі 6,5% (ПДФО – 5% та 1,5% військового збору. Обидва податки потрібно буде сплатити до моменту нотаріального засвідчення договору., – прим. ред.) сплатив покупець паю. Враховуючи низьку ціну на ділянки, це не є настільки критичним, адже за ціни у 1000 доларів за гектар доведеться сплатити близько 6 тис. грн», – зауважив Денис Башлак.

Від редакції: згідно із тлумаченнями ДПС, фізична особа, у разі продажу належної їй земельної ділянки, вправі не сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір тільки за умови одночасної наявності трьох факторів:

1) розмір земельної ділянки не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної в статті 121 Земельного кодексу України, тобто 2 га;

2) ділянка перебуває у власності продавця понад 3 роки;

3) фізособа продає нерухоме майно вперше протягом року.

Слід відмітити, що умова перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину.

Нагадаємо, у яких випадках продавець землі може скористатися «пільгою» зі сплати податків. Раніше ми повідомляли, кому надається переважне право на купівлю землі.