Агромаркет

Переробку кукурудзи звільнять від додаткового податкового навантаження, - МінАПК

У 2021 року Україна вийде на врожай у 40 мільйонів тонн кукурудзи. Таких показників у нашій державі не було за всю історію країни. Наступний етап – переробка цієї культури.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко вважає, що кукурудза забезпечить для України енергонезалежність.

«Наступний етап аграрної політики — це глибока переробка ключової культури нашої країни. Це буде свій газ, своє паливо і свої якісні корми: і крохмаль, і глюкоза, й амінокислоти, і десятки інших позицій, які забезпечать Україні додану вартість на десятки мільярдів доларів. І це більше, ніж ми маємо сьогодні. Вона в основі наступного етапу розвитку рослинництва», — зазначив Роман Лещенко.

За його словами, стратегія Мінагрополітики полягає у тому, що переробка буде звільнена від великої кількості податків. Вона отримає пільгові умови в режимі інвестиційних нянь. І в наступні роки ті, хто переробляють, будуть отримувати найбільшу підтримку від держави. Сировинний цикл у 100 млн вдалося досягти в цьому році. Далі завдання – максимально створювати додану вартість, підкреслив міністр.

Як акцентував очільник Мінагрополітики, політика його відомства у 2022 році буде сконцентрована на обробці, на тваринництві і розширенні державної підтримки з точки зору прозорих компенсаційних механізмів.

Раніше ми писали, які небезпеки для соняшнику й кукурудзи прогнозують наступного сезону. Також фахівець розповів про переваги очищення кукурудзи до сушіння.