Агромаркет

Перелік сільгосптехніки для держпідтримки збільшили на 417 нових одиниць

У рамках реалізації бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої компенсується з державного бюджету.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Наразі аграріям уже компенсували близько 986,3 млн грн за придбану техніку і обладнання. Відтак, кошти отримали 3 601 аграрій, які придбали 7 447 одиниць сільгосптехніки та обладнання на суму майже 4 млрд грн.

«Тепер до переліку додали 417 нових найменувань техніки та обладнання, зараз їх налічується 14 573 від 191 заводів-виробників. Перелік заводів-виробників також збільшився на 6», – відзначає Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зазначають, що до нових одиниць техніки додали посівний напівпричіпний комплекс Narmada для посіву за технологією Strip-Till, агрегати для внесення рідких мінеральних добрив, зерноочищувальні сепаратори, технологічне обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, зерносушарки, вагове обладнання для зважування сільгосппродукції, напівпричепи, ґрунтообробна техніка, обладнання для утримання ВРХ та свиней, тощо.

Нагадаємо, держава компенсує 123 млн грн за придбану сільгосптехніку.