Агромаркет

Держава компенсує 123 млн грн за придбану сільгосптехніку

Уряд затвердив розподіл коштів у розмірі 122,8 млн грн для агровиробників, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва цього року.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Кошти отримають 1104 аграрія, які придбали 2411 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання і подали заявки на часткову компенсацію у вересні 2020 року.

У рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у 2020 році передбачено 1 млрд грн.

Відтак, наразі загальна сума профінансованої компенсації  складає  986,3 млн грн. Зокрема, кошти отримали 3 601 агровиробників, які за вказаний період придбали 7447 одиниць сільгосптехніки та обладнання.

«Ми очікуємо, що обсяг компенсації за заявками по цій програмі перевищить запланований ресурс, тому Мінекономіки вже ініціювало відповідні зміни щодо перерозподілу коштів з інших програм. Позиція міністерства в тому, щоб задовольнити потреби усіх сільгоспвиробників, які подали документи на держпідтримку» – зазначає Ігор Петрашко, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Нагадаємо, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розробило проєкт державної підтримки АПК на 2021-23 роки.