Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Парламент ухвалив за основу законопроєкт щодо страхування сільгосппродукції

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №5104 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

За його словами, законопроєкт передбачає скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий Пул. Також пропонується визначити учасників ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки. Крім того, документом передбачено визначити об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою.

Законопроєкт регламентує уточнення повноважень Уповноваженого органу (НБУ), що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю. Також він надає фермерським господарствам, колективним сільськогосподарським підприємствам та сільськогосподарським кооперативам отримувати державну підтримку на страхування сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, попит на агрострахування зростає прямо пропорційно до змін клімату. Також ми писали про те, що держава має запобігати дефолтам по форвардам за допомогою страхування агробізнесу.

Журнали