Агромаркет

Отримати дозвільні документи для ведення бізнесу можна буде в одному «вікні»

Уряд запроваджує експериментальний проект, завдяки якому отримати дозвільні документи для ведення підприємницької діяльності можна буде в одному «вікні» через Портал Дія.

Про це, посилаючись на прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, передає Урядовий портал.

Зараз для повноцінної роботи бізнесу необхідно пройти низку інстанцій та отримати різні дозвільні документи. Такі речі, за його словами, ускладнюють роботу тисячам підприємців. Щоб спростити проходження процедур, Кабінет Міністрів підтримав рішення про порядок надання комплексної електронної послуги «е-Підприємець».

«На Порталі Дія можна буде пройти державну реєстрацію бізнесу (реєстрація ФОП, ТОВ), зареєструватися у податковій (стати платником єдиного податку чи платником ПДВ), або отримати різного роду ліцензії. Наприклад, на роздрібну або оптову торгівлю товарами», — зазначив очільник уряду.

За словами Дениса Шмигаля, запроваджувати відповідний експериментальний проект планується протягом 2 років.

Прем’єр-міністр підкреслив, що завдяки цифровим послугам зменшується час та ресурси, які бізнес витрачає на взаємодію з державою.

Він додав, що Уряд передає Державній регуляторній службі повноваження стосовно моніторингу виконання урядового плану щодо дерегуляції підприємницької діяльності.

Нагадаємо, бізнес знатиме про планові перевірки за рік. Також ми писали, що міжнародні експерти безкоштовно консультуваримуть український бізнес.