Агромаркет

Основним ньюзмейкером на соєвому ринку і надалі буде Південна Америка

Основним ньюзмейкером на соєвому ринку і надалі буде Південна Америка

Березнева доповідь американських урядових аналітиків мала для соєвого ринку  переважно ведмежий характер. Водночас залишається чинник невизначеності через проблеми з погодою в країнах Південної Америки, до якої останні місяці була прикута основна увага ринкових аналітиків та трейдерів.

Про це в коментарі AgroTimes зазначила заступник директора ProAgro Group Марія Колесник.

«Прогноз виробництва соєвих бобів в Аргентині, як очікувалося, скорочено (- 500 тис. тонн) до 47,5 млн тонн, а в Бразилії різко збільшено (+1 млн тонн) до рекордних 134 млн тонн. Це виявилось певною несподіванкою для ринку, оскільки торгівля передбачала його зростання лише на 200 тис. тонн», – пояснила експертка.

Вона додала, що одночасно з USDA свої прогнози виробництва соєвих бобів у цих країнах оновили й провідні місцеві агенції. Зокрема, Safras and Mercado знизили свою оцінку поточного обсягу виробництва сої в Бразилії з 133,1 до 130 млн тонн (через рясні й тривалі дощі під час збирання врожаю). Аналітики зернової біржі Росаріо скоротили власний прогноз виробництва сої в Аргентині (- 4 млн тонн) до 45 млн тонн через посуху, що триває в країні.

Попри прогнозне скорочення виробництва соєвих бобів в Аргентині, американські аналітики очікують збільшення виробництва та експорту соєвого шроту, відповідно на майже 1 млн та 700 тис. тонн.

Що ж до світових балансів, то доволі несподіваним для ринку стало збільшення рівня світових запасів соєвих бобів (+375 тис. тонн) до 83,735 млн тонн – унаслідок вищої оцінки запасів у Китаї. За підсумками 2020/21 МР, на думку американських урядових аналітиків, обсяг соєвих бобів становитиме 29,598 млн тонн (у лютому прогнозували 28,598 млн). Збільшення запасів в Бразилії (+ 650 тис. тонн) до 20,995 млн тонн повністю компенсує скорочення (-1,5 млн тонн) до 24,5 млн тонн в Аргентині.

Обсяги світового виробництва сої в 2020/21 МР підвищено (+745 тис. тонн) до 361,824 млн тонн, обсяги річної переробки сої  – (+1,6 млн тонн) до 323,578 млн тонн. Прогноз світового експорту несуттєво зросте за рахунок Парагваю (+200 тис. тонн).

Нагадаємо, українські соняшник та соя подорожчали.