Оптимальні строки сівби соняшнику мають переваги над ранніми, - експерт
Оптимальні строки сівби соняшнику мають переваги над ранніми.
Про це під час конференції «День Агронома» повідомив менеджер із технологічного супроводу олійних культур компанії «Євраліс» Сергій Вітцівський.
За його словами, основними причинами зниження врожаю соняшнику стали ранні строки сівби в першій декаді квітня. До цього аграріїв спонукали погодні умови в березні, недостатня кількість опадів та незначні запаси вологи в осінньо-зимовий період.
«Але згодом з`ясувалося, що ранні посіви стали надранніми», – зазначив Сергій Вітцівський.
Фахівець уточнив, що коливання температур та холоди у квітні-травні призвели до тривалого періоду сходів впродовж 20-30 днів, що стало причиною зниження густоти посівів.
«Також багато аграріїв отримали різнофазові сходи, що в подальшому ставило багато запитань до застосування гербіцидних технологій Клеарфілд, Клеарфілд Плюс та Сульфо. Зрозуміло, що сіьгоспвиробники чекали на покращення погодних умов. Але там, де вже було потрібно вносити гербициди холодовий стрес часто призводив до фітотоксичності, що також спонукало аграріїв застососувати антистрессанти, збільшуючи витрати», – зауважив Сергій Вітцівський.
За його словами, тенденція останніх трьох років демонструє, що оптимальні і навіть пізні строки повісів мають переваги.
Разом із тим, 25-30% запланованих площ посівів господарств мають бути під ранніми посівами.
Нагадаємо, як отримати дружні сходи соняшнику.