Агромаркет

Обмеження поставок з РФ призвело до зростання цін на пшеницю

Світовий ринок відреагував на введення Росією квот на експорт пшениці зростанням цін на цю культуру.

Про це повідомляє електронна зернова біржа Grain Trade.

Введення квот та мита на експорт зерна з РФ запровадили для стримування цін на продукти харчування. Вони почнуть діяти із 15 лютого 2021 року. Однак вже тепер в Росії почалися проблеми із відвантаженням пшениці за поточними контрактами. Партії пшениці перевіряють до 10 днів, що може призвести до збитків трейдерів через невиконання контрактів.

Біржі США та Європи відреагували на інформацію щодо введення квот та мита на експорт зерна з РФ зростанням цін на пшеницю, оскільки занепокоєння щодо активізації російськими експортерами відвантажень пшениці в наступні два місяці не виправдовуються через дії російських митників.

Так, на американському ринку ціни на пшеницю зросли на $3,03-3,77/тонна. Потужну підтримку ринку надало падіння курсу долара до 2-річного мінімуму.

Зростання цін на французьку пшеницю обмежило різке зміцнення курсу євро відносно долара. Зокрема, березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 1,5 €/т до 207,25 €/т або 254,01 $/т.

В Росії закупівельні ціни на пшеницю за тиждень впали на 8-10% через невизначеність з експортом. Значні запаси попадуть на ринок вже навесні, коли будуть отримані квоти та фермери збільшать продажі.

В Україні, навпаки, ціни на пшеницю в портах виросли на тлі посилення попиту з боку трейдерів, проте активності продавців не спостерігається.

Нагадаємо, Росія продовжила ембарго на ввезення сільгосппродукції з України та деяких західних країн.