Агромаркет

Нотаріуси хочуть отримати доступ до демографічного реєстру

Нотаріуси вважають за необхідне отримати доступ до демографічного реєстру з метою вирішення проблеми встановлення особи.

Про це під час круглого столу повідомила віце-президент Нотаріальної палати України Інна Бернацька.

За її словами, наразі нотаріуси стикаються із проблемою встановлення особи й цією прогалиною можуть скористатися рейдери, які можуть подати фальшивий паспорт тощо.

«Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо надання нотаріусам доступу до демографічного реєстру, щоб можна було перевірити чи то справжній паспорт, чи він втрачений», – зауважила Інна Бернацька.

Наступна проблема, на її думку, є лазівки при встановленні прав дієздатності юридичних осіб за допомогою статутів.

«Статути в юридичних осіб – це катастрофа. Тільки за останні 3-4 місяці їх почали приводити до ладу, адже в статут можна включити багато антирейдерських механізмів. Проте ще є статути, які відсутні в Єдиному державному реєстрі, є такі, що подавалися на держреєстрацію без нотаріального засвідчення, справжності підпису тощо», – пояснила Інна Бернацька.

Наступний блок проблемних питань – стан Державного земельного кадастру (ДЗК) та Державного реєстру майнових прав (ДРП) щодо об`єктів, прав власності та прав оренди на них. Фахівець закликає всіх перевірити у реєстрах своє майно й за потреби занести відомості щодо нього у реєстри. Крім того, вона вважає за необхідне власникам земель звіритися із кадастровою картою, бо в ній часто спостерігаються помилки.

Доволі частою проблемою для орендарів земель є невірно вказаний строк таких відносин у реєстрі.

На переконання Інни Бернацької, ці проблеми потрібно вирішувати.

Нагадаємо, тільки 12% нотаріусів було підключено до Земельного кадастру з відкриттям ринку. Також ми повідомляли про те, що можливість реалізації переважного права на купівлю землі забезпечує нотаріус.