Агромаркет

42% малого й середнього бізнесу стикаються із проявами корупції в земельних відносинах, - USAID AGRO

У 2019 році спостерігався сплеск рейдерських захоплень. Однією з причин рейдерства є корупція у місцевих органах самоврядування та силових структурах. За результатами дослідження Програми USAID AGRO, більше 40% малого й середнього бізнесу стикаються із проявами корупції в земельних відносинах.

Про це під час прессконференції повідомив керівник напрямку земельної реформи Програми USAID AGRO Сергій Кубах.

Він нагадав, що у 2019 році було зареєстровано 766 випадків рейдерства.

«Це значно більше, ніж було зареєстровано у попередні роки. Це був найбільший сплеск захоплень, який надав нам розуміння, що з цим явищем потрібно боротися систематично», – зауважив Сергій Кубах.

За його словами, в основі рейдерських атак були проблеми з реєстрами, погане наповнення кадастру. Також давалися взнаки недосконалість законодавства України. Ще однією причиною активізація рейдерства була корупція в органах місцевого самоврядування та у силових структурах.

«Наше первинне дослідження у 2020 році показало, що 42% малого та середнього бізнесу, а також представники громадськості стикаються з проявами корупції в земельних відносинах. Найбільше із корупцією стикаються саме представники малого та середнього бізнесу», – зазначив Сергій Кубах.

Він повідомив, що з метою запобіганню рейдерству парламент ухвалив декілька законів, але проблема полягає в тому, що ці закони не виконуються належним чином.

Нагадаємо, у МінАПК планують створити антирейдерську комісію. Також ми писали, що аби запобігти рейдерству, уряд затвердив порядок звірки відомостей щодо держреєстрації земельних ділянок, а також потроїв нарахування на порушників земельного законодавства.