Агромаркет

Німеччина страхуватиме воєнні ризики інвесторів в Україні

Уряд Німеччини готовий страхувати воєнні ризики для німецьких інвесторів в Україні.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України за результатами зустрічі першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки Юлії Свириденко з віце-канцлером, федеральним міністром економіки та захисту клімату Німеччини Робертом Габеком і представниками великих німецьких компаній. 

«Ми розуміємо, що для інвесторів надважливим питанням є страхування воєнних ризиків, тож український Уряд працює нині над варіантами його вирішення. Один з них – створення цільового міжнародного трастового фонду, що дозволить залучити до страхування експортно-кредитні агентства країн G7, багатостороннє агентство з гарантування інвестицій MIGA, американську корпорацію з фінансування міжнародного розвитку DFC», – зазначила  Юлія Свириденко. 

За її словами, незалежно від створення трастового фонду, німецький уряд вже готовий страхувати воєнні ризики для німецьких інвесторів і вже сьогодні понад 20 таких інвестиційних проектів перебувають в обробці та можуть бути затверджені найближчим часом.

Наразі Україна визначила п’ять пріоритетів на етапі раннього відновлення: енергетична інфраструктура, гуманітарне розмінування, відновлення житла, критична та соціальна інфраструктура, підтримка малого та середнього бізнесу.

Зі свого боку представники німецького бізнесу висловили зацікавленість у інвестуванні в сферу сільського господарства, хімічної промисловості, металургії, енергетики, інфраструктури. 

Нагадаємо, для гарантування безпеки інвестори купуватимуть страховку.