Агромаркет

Невелика кількість нотаріусів погоджується проводити земельні угоди, - думка

Через велику кількість законодавчих прогалин після відкриття ринку землі, запізнілих роз`яснень з боку Мінюсту та запізніле навчання багато хто з нотаріусів у регіонах відмовляються проводити земельні угоди. Це в свою чергу призвело до підвищення цін на нотаріальні послуги.

Про це під час вебінару повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (2019-2020), фахівець із земельних відносин Денис Башлик.

 «З нашого досвіду: у Роменському районі Сумської області, згідно із довідником нотаріусів працює 10 нотаріусів. Якщо зателефонувати кожному, 9 з 10-и взагалі відмовляються проводити угоди. Один готовий, але в нього черга до кінця жовтня», – розповів Денис Башлак.

Він також зауважив, що на Полтавщині також невелика кількість нотаріусів береться за проведення земельних угод.

«Але ціни на посвідчення купівлі-продажу становлять 13-15 тис. грн. Тобто коли, умовно кажучи, потрібно оформити дві ділянки по 2 та 3 га, за нотаріальні послуги доведеться сплатити тисячу доларів», – додав Денис Башлак.

На його думку, надвисокі ціни на нотаріальні послуги – це питання часу.

«Коли запрацює ринок й збільшиться кількість пропозицій, в нотаріальному середовищі запрацює конкуренція. Бо зараз в деяких областях нотаріуси у мессенджерах домовляються, що нижче певної ціни вони укладати угоди не будуть, через що збільшується термін окупності ділянки», – підсумував Денис Башлак.

Нагадаємо, нотаріуси отримують доступ до земельного кадастру за спрощеною процедурою. Також ми повідомляли про те, що можливість реалізації переважного права на купівлю землі забезпечує нотаріус.