Агромаркет

Небезпечні відходи тепер можна вивозити на утилізацію за кордон

Небезпечні відходи тепер можна вивозити на утилізацію за кордон

Кабінет міністрів дозволив вивозити небезпечні відходи на утилізацію за кордон.

Відповідну постанову № 1212 «Про внесення зміни до пункту 11 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням» оприлюднено на Урядовому порталі 21 лютого.

Вона була ухвалена урядом 21 листопада 2018 року, проте до публікації не була чинною.

У постанові зазначається, що наявність в Україні потужностей для утилізації небезпечних відходів не може бути перешкодою для ухвалення рішення щодо експорту небезпечних відходів для їхнього видалення. Суб’єкти господарювання можуть на власний розсуд обирати, де утилізувати непридатні засоби захисту рослин (ЗЗР) – в Україні чи за кордоном.

Сьогодні в Україні неможливо знищувати непридатні ЗЗР в екологічно безпечний спосіб та за умови дотримання відповідних технологій та екологічних стандартів. Тому ухвалений документ допоможе вирішити цю проблему, в тому числі з накопичуванням непридатних пестицидів, і запустить механізм їхньої безпечної утилізації через транскордонне переміщення небезпечних відходів відповідно до умов Базельської конвенції, до якої приєдналася Україна.

Постанова № 1120 стала важливим кроком до врегулювання проблеми з утилізацією непридатних пестицидів, яка залишається невирішеною вже впродовж багатьох років. Своєю чергою це допоможе у боротьбі з фальсифікатом і контрабандою ЗЗР зауважили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). Адже в першу чергу саме непридатні пестициди є одним із основних джерел контрабанди в Україні – ці відходи перепаковують і збувають як нові пестициди.

«Наступним етапом є видача Міністерством екології та природних ресурсів відповідних дозволів на транскордонне переміщення небезпечних відходів із метою їхньої належної утилізації на спеціалізованих заводах за кордоном вже найближчим часом», – зазначила координатор агрохімічного комітету УКАБ Ольга Кухар.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!