Агромаркет

Названо технології, які скорочують витрати агропідприємства

Технології Section control, паралельного водіння та контролю висіву є базовими підходами, що дозволяють зробити агро підприємство ефективнішим за умов залучення мінімальних інвестицій.

Про це під час Міжнародного практичного форуму DIGITAL FARMING повідомив директор ТОВ «Ван Хоф Юкрейн» Дмитро Глущенко.

Він розповів, що його підприємство знаходиться на території Київської області, в обробітку господарства – 4200 га землі та входить до холдингу Ерідон Агро. Підприємство займається виключно рослинництвом, тому компанія намагається бути не тільки технологічною, а й ефективною.

«Наприклад, на площі 4200 га в нас працює всього 36 осіб, з яких 12 чоловік – це охорона», – зауважив Дмитро Глущенко.

За його словами, на підприємстві використовують таку технологію, як Section control.

«Ми порахували, що перевитрата насінневого матеріалу на посіві становить 1,5-3% в залежності від конфігурації поля. Не маючи даної технології втрата становить 40 доларів на гектар. Якщо порахувати, що 24-рядна сівалка робить 3 тисячі гектарів за сезон, це виходить 12 тисяч доларів – стільки ж, скільки й коштує ця система хоча б для відключення. Тобто вона окупається за рік», – зазначив Дмитро Глущенко.

Також у «Ван Хоф Юкрейн» застосовують технологію паралельного водіння. Всі операції виконуються із застосуванням автопілоту.

Він уточнив, що навіть на простих операціях за умов застосування ручного управління втрати становлять близько 4%. На кожному проході на прикладі глибокого рихлення втрати становлять близько 2,2 доларів на гектар.

На переконання Дмитра Глущенка, для того, щоб агропідприємство було прибутковим, необхідно проводити картування врожайності, яке дозволяє проводити глибоку аналітику на полях.

Нагадаємо, Caffini представляє самохідний обприскувач STRIKER для оброблення великих площ. Також ми писали, що Amazone спільно з Schmotzer випустила новий культиватор Venterra 2K.