Агромаркет

Названо регіони, де найбільш активно хочуть здавати землю через аукціони

У жовтні в системі «Prozorro.Продажі» зареєстровано 306 земельних аукціонів щодо 1400 гектарів землі.

Про це в своєму Телеграм-каналі повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Він уточнив, що у жовтні в «Prozorro.Продажі» зареєстровано 306 аукціонів: 209 аукціонів – із оренди та 97 – із відчуження землі (землі не с/г призначення державної та комунальної власності).  Оголошена вартість цих ділянок у системі – 155 млн грн. Їх загальна площа – 1400 га.

«Найбільш активно хочуть здавати землю в оренду в Рівненській, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях.

Серед лідерів із відчуження земельних ділянок на сьогодні –  Львівщина, Закарпаття, Київщина, Одещина, Хмельниччина. Ще раз нагадую: продаж земель с/г призначення державної та комунальної власності заборонений! Таких пропозицій у системі «Prozorro.Продажі» ви не знайдете», – зауважив Роман Лещенко.

Він підкреслив, що вартість ділянки у 155 млн грн – не фінальна сума. Вона може значно збільшитися, адже всі аукціони відбуються  виключно на підвищення ціни.

«Перші земельні торги відбудуться вже наступного тижня. Не за тіньовими схемами, а відкрито, прозоро й легально», – підсумував Роман Лещенко.

Нагадаємо, переважне право на викуп землі можна втратити. Раніше в Мінагро анонсували запуск земельних електронних аукціонів.