Агромаркет

Насіннєвий комплекс АФ «Ольгопіль» тепер працює на сонячних батареях

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Насіннєвий комплекс АФ «Ольгопіль» тепер працює на сонячних батареях

Агрофірма «Ольгопіль» опановує альтернативні джерела енергозабезпечення. Зокрема, тепер усі об’єкти насіннєвого комплексу господарства – сушка, верхній і нижній зали насіннєвого заводу, лабораторія, елеватор, склади – живить сонячна енергія. Її генерують понад 600 сонячних панелей (площею 1200 квадратних метрів) на дахах складських будівель.

Про це AgroTimes дізнався у керівника господарства Павла Каленича.

«Встановлення сонячної електростанції – це найбільше досягнення агрофірми цього року, – каже керівник господарства Павло Каленич. –За попередніми розрахунками, окупність проєкту становитиме чотири роки. Втім, уже зараз маємо неабиякий економічний ефект – отриманої енергії (0,5 мегават) достатньо для потреб насіннєвого комплексу. Наразі оформлюємо документи, щоб працювати за «зеленим тарифом» з державою».

На переконання Павла Каленича, екологічний аспект діяльності сільськогосподарського бізнесу – питання надзвичайно актуальне, тим паче на часі глобальні кліматичні зміни, що мають безпосередній вплив на агровиробництво.

Щоб захистити довкілля, бізнес повинен мислити і діяти проактивно. Застосування альтернативних джерел енергії – саме з таких кроків.  А сонця на Чечельниччині – найпівденнішому районі Вінниччини – предостатньо. Кожна з панелей, встановлених в АФ «Ольгополь» у сонячний день виробляє в середньому до 30 кВт, а в хмарний – до 7 кВт.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями