Агромаркет

Найвища вартість оренди землі – на Кіровоградщині, найнижча – на Закарпатті

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Протягом І півріччя 2019 року середня вартість оренди землі, досягнута на електронних земельних торгах, становить 4,4 тис. грн/га, або 26,6% від нормативної грошової оцінки (НГО).

Про це повідомила заступник директора ННУ «Інститут аграрної економіки» Ольга Ходаківська.

За результатами досліджень науковців інституту, найвища вартість оренди сільськогосподарських угідь державної власності зафіксована на Кіровоградщині – 8,4 тис. грн/га, а найнижча – на Закарпатті – 0,9 тис. грн/га.

У центральному регіоні, крім Кіровоградщини, найбільше за право оренди державних земель платили на Полтавщині (7,5 тис. грн) та Вінниччині (7,3 тис. грн/га). Найдешевше у регіоні право оренди сільгоспземель на Дніпропетровщині – 2,4 тис. грн/га.

На півночі України найдорожча оренда державних угідь на Київщині – 4,8 тис. грн/га. Трохи менше – на Чернігівщині (3,6 тис. грн) та Житомирщині (3,5 тис. грн).

Вартість права оренди на землі сільськогосподарського призначення державної власності на сході коливається в межах 2-4 тис. грн/га, що нижче середнього рівня по країні.

У західному регіоні найвища вартість прав оренди не перевищила середнього значення по країні  і становила 4,3 тис. грн/га (Івано-Франківська обл.). Найдешевша оренда землі у Волинській (1,6 тис. грн/га), Рівненській (1,2 тис. грн/га) та Закарпатській  (0,9 тис. грн/га).

На півдні країни найвища вартість оренди державних земель на Одещині – 6,6 тис. грн/га, що у 1,5 рази перевищує середній показник по країні. Найнижча – на Запоріжжі – 2,2 тис. грн/га.

«Вартість оренди земельних ділянок залежить від попиту на землю, рівня конкуренції, виду сільськогосподарських угідь – рілля, сінокоси, пасовища або багаторічні насадження, якісного стану земельних ділянок, рівня обізнаності потенційних покупців тощо», – зауважила Ольга Ходаківська.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями