Агромаркет

Нацбанк знизив облікову ставку до 8%

Національний банк ухвалив рішення знизити облікову ставку з 10% до 8%. Нова ставка почне діяти з 24 квітня.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

Так, облікова ставка за останній рік скоротилася більше, ніж удвічі, – із 18%.

За словами голови НБУ Якова Смолія, це має підтримати економіку в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 та карантинних заходів.

Останньому зниженню облікової ставки на 2% сприяло те, що інфляція у березні-квітні була нижчою, ніж очікувалося, попри тимчасове зростання цін протягом перших тижнів карантинних заходів.

«У березні зростання споживчих цін у річному вимірі сповільнилося до 2,3%. Зростання цін стримували насамперед три фактори: здешевлення енергоносіїв на світових ринках, відображення залишкових ефектів від торішнього зміцнення гривні, а також збільшення пропозиції сирих продуктів харчування», – повідомив Яків Смолій.

Він також зауважив, що ці чинники переважили зворотний тиск на ціни з боку березневого послаблення гривні та ажіотажного попиту на окремі товари після запровадження карантинних заходів.

Правління Національного банку ухвалювало рішення щодо зниження облікової ставки в умовах, коли інфляційний тиск є помірним, а економіка потребує суттєвої підтримки через негативний вплив карантинних заходів на показники ділової активності, споживання та зайнятості населення.

 «У комплексі з іншими заходами, вжитими Національним банком, зокрема з розширення інструментарію для підтримання ліквідності банків, та запровадженням банками пільгових умов для позичальників, це надасть економіці стимул, необхідний для підтримання населення і бізнесу в ці складні часи та швидкого відновлення ділової активності після завершення карантину», – йдеться в повідомлені НБУ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!