Агромаркет
Головне:
Агромаркет

На українському ринку домінує соя іноземної селекції, - вчений

Під урожай в Україні в 2020 році було вироблено та сертифіковано 21,4 тис. тонн кондиційного насіння сої.

Про це АgroТimes повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», д. е. н. Олександр Захарчук.

За його даними, 393 тонни насіння іноземної селекції було ввезенно з-за кордону, а 18,7 тис. тонн вирощено в Україні. Частка вітчизняної селекції – 2,3 тис тонн або 10,8% загального обсягу. 

Науковець зауважив, що близько 2 млн га посівних площ в Україні зайняті під промисловими посівами сої. Для їх забезпечення потрібно 200-220 тис тонн насіння.

«Якщо прийняти, що лише дві третини із виробленого кондиційного насіння буде реалізовано, то це становитиме близько 14,3 тис тонн або  лише 6,8 % від загальної потреби. Для порівняння: середньоєвропейський показник – 50%», – зауважив Олександр Захарчук.

За даними науковця, українські сільгоспвиробники у 2020-му вирощували на своїх полях 121 сорт насіння сої. Зокрема, 86 представлених сортів –соя іноземної селекції.

Як зазначив учений, сортовий асортимент на українському ринку постійно оновлюється. Однак вітчизняна селекція відчутно втрачає свій науковий потенціал у селекції та розвитку кондиційного насіння сої.

Нагадаємо, імпорт насіння до України може вирости втричі.