Агромаркет
Головне:
Агромаркет

На ринку сої можливі істотні зміни, - експерт

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Бразилія, яка є лідером з виробництва та експорту сої у світі, найближчим часом може вступити у конфронтацію з другим за обсягом імпортером цієї культури, що істотно змінить ситуацію зі світовою торгівлею соєю.

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора ProAgroGroup Марія Колесник.

За її словами, нещодавно  бразильські фермери подали клопотання про скасування мораторію, який забороняє на законодавчому рівні вирубування лісів Амазонії для потреб ведення сільського господарства.

У відповідь на це Європейський Союз заявив: якщо зазначений мораторій буде скасовано, то ЄС відразу припинить імпорт сої з Бразилії, оскільки знищення амазонських лісів дуже негативно впливає на кліматичні зміні.

Зазначимо, що за оцінками аналітиків AgRural врожай соєвих бобів у Бразилії у 2019/20 МР очікується на рекордно високому рівні у 120,7 млн тонн, а за прогнозом фахівців USDA – на рівні 123 млн тонн, а експорт на рівні 76 млн тонн відповідно.

За словами експертки, імпорт сої Європейським Союзом поточного сезону оцінюється американськими аналітиками у 15,2 млн тонн. У разі, якщо країни ЄС будуть змушені відмовитись від бразильської сої, суттєво зросте попит на українську сою з боку європейських імпортерів через наше близьке територіальне розташування.

«Водночас, ми повинні розуміти, що паралельно на інших експортних напрямках конкуренція серед постачальників сої зросте і це негативно вплине на ціни. Скорочення закупівель сої її основним імпортером Китаєм через проблему з АЧС, швидше за все, вивільнить додаткові обсяги сої для решти світових споживачів. Наразі саме через випадки АЧС у країні сумарний накопичений китайський імпорт сої є значно нижчим, у порівнянні з аналогічним показниками минулого року. Зокрема, імпорт американської сої до цієї країни скоротився на 31,8%, а бразильської – на 13,5%», – зазначає Марія КОлесник.

Довідка

Станом на кінець минулого тижня бразильські фермери засіяли соєвими бобами 79% від прогнозованих площ.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!