Агромаркет

На роздоріжжі: що чекає на світовий ринок пшениці найближчим часом

Березнева доповідь USDA виявилась для світового ринку пшениці доволі неоднозначною. З одного боку було збільшено прогноз обсягів світового її виробництва, що сприяло поширенню ведмежих настроїв, з іншого – було підвищено прогноз світової торгівлі та знижено рівень кінцевих запасів зернової.

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

Так, світові запаси пшениці було скорочено на 897 тис. тонн – до 287,138 млн тонн зерна, що виявилось нижче за 288,47 млн тонн, що їх прогнозували торгові аналітики напередодні. Таке зниження відбулось переважно за рахунок Росії  (-890 тис. тонн), Туреччини (-800 тис. тонн) та Австралії. Частково скорочення запасів у цих країнах було компенсоване їх збільшенням в Індії на 1,41 млн тонн – до 22,112 млн тонн.

Збільшення світового виробництва пшениці на 542 тис. тонн до 764,5 млн тонн зерна стало можливим за рахунок таких країн як Аргентина (+500 тис. тонн) Індія (+1,41 млн тонн) та Росія (+110 тис. тонн).

Натомість прогноз виробництва для Австралії було скорочено на 400 тис. тонн – до рекордно низького рівня у 15,2 млн тонн зерна, та Туреччини, де оцінка поточного врожаю була знижена на 1 млн тонн – до 18 млн відповідно.

Зазначимо, що підвищення світової торгівлі на 800 тис. тонн – до 184,1 млн тонн є доволі позитивним чинником, особливо в передчутті світової рецесії. Зниження прогнозного показника експорту пшениці в сезоні 2019/20 МР Австралією на 200 тис. тонн та Канадою  на 500 тис. тонн було повністю компенсовано іншими гравцями ринку.

Так, через збільшення виробництва прогноз експорту пшениці з Аргентини було підвищено на 500 тис. тонн – до 13,5 млн тонн, а експортний потенціал Росії – на 1 млн тонн, до 35 млн тонн зерна за рахунок скорочення власних кінцевих запасів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!