Агромаркет

На Прикарпатті урожайність кукурудзи подекуди сягає 11 т/га

На Прикарпатті врожай зернових і зернобобових цього року буде не гіршим, ніж торік, зокрема, за рахунок кукурудзи. Про це повідомляє Голос України.

Жнива кукурудзи в регіоні тривають. Так, великі господарства можуть молотити зернові і в грудні, тоді приморозки ймовірно трохи підсушать зерно, яке зараз має високу вологість. Відтак, у виграші – власники сушильних комплексів.

Наразі прикарпатські сільгоспвиробники починають збирання також сою та бобові. На сьогодні заготівельники приймають сою з поля по 8,4 тис. грн/тонна. Тим часом кондиційне насіння бобових із високим вмістом протеїну цьогоріч тягне на рекордні 17,5 тис. грн/тонна.

«Загальний ужинок цьогоріч буде не гіршим, ніж торік. Показників валу зернових і зернобобових досягнемо за рахунок кукурудзи. Її виростили на 45,9 тис. га за середньої урожайності 64 ц/га. Є господарства, що досягають і 110 ц/га», – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Іван Андріїшин.

Нагадаємо, в середньлому по Україні урожайність кукурудзи цього року на 33% поступається минулорічній, тоді як на Черкащині цей показник удвічі нижчий від минулорічного. На Херсонщині кукурудза на зрошенні дала 12 т/га, НІБУЛОН збирає кукурудзу з урожайністю 100 ц/га, а «Епіцентр Агро» очікує середню її врожайність на рівні 7-8 т/га.

Також повідомлялося, що на Кіровоградщині кращий результат цього року показала кукурудза з ранніми строками сівби.