Агрономія

«Епіцентр Агро» очікує середню врожайність кукурудзи на рівні 7-8 т/га

За результатами моніторингу й аналізу ситуації з посівами зернової кукурудзи (понад 70,5 тис. га), «Епіцентр Агро» очікує середню врожайність на рівні 7-8 т/га, а на полях з низьким та критичним рівнем вологозабезпеченості ґрунту – у південно-східній частині Вінниччини, а також у Київській і Черкаській областях – на рівні 5-6,5 т/га.

Про це AgroTimes розповів Богдан Черемха, заступник керівника «Епіцентр Агро», директор з виробництва агрохолдингу.

«У трьох кластерах Хмельницької області (Західний, Північний та Антоніни), агрономи агрохолдингу розраховують отримати врожайність кукурудзи в межах 9-10 т/га. Проте цей показник є меншим, ніж раніше, бо протягом останніх трьох останніх років кукурудза в заліку була 11 т/га», – прокоментував він.

І зазначив, що отримані результати дають підстави осмислити й переглянути підходи у підборі групи стиглості гібридів кукурудзи, їхньої реакції на зміну температурного та водного режимів, генетично закріпленої посухостійкості, а також системи живлення і обробітку ґрунту в залежності від мікрозонального розташування кластерів.

За його словами, погодні умови у 2019/2020 маркетинговому році для українських агровиробників були вкрай несприятливі. Станом на 1 квітня запаси продуктивної вологи в ґрунті складали лише 130-160 мм. Тому від нестачі вологи найбільше постраждали озимі культури.

«Це негативно позначилося на показниках продуктивності полів. Ми не досягнули запланованих показників. На площі в агрохолдингу більше 22 тис га зібрали зерна озимої пшениці з урожайністю 5,4 т/га. Дещо краща ситуація у Західному кластеру на Хмельниччині, де на площі 6,4 тис. га маємо майже 6 т/га пшениці», – додав Богдан Черемха.

Нагадаємо, середня по Україні урожайність кукурудзи в агропідприємствах майже на 40% поступається минулорічній.

Як повідомлялося раніше, на Кіровоградщині кращий результат цього року показала кукурудза з ранніми строками сівби.