Агромаркет

На Одещині аграріям допоможуть залишитися на спрощеній системі оподаткування

На Одещині аграріям допоможуть залишитися на спрощеній системі оподаткування

Депутати Одеської ОВА підтримали рішення, яке дозволить частині сільгосппідприємств, які зможуть залишитися на четвертій групі форми спрощеного оподаткування.

Про це повідомляє прессслужба Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

«У податковому (звітному) 2022 році частка сільськогосподарського товаровиробництва підприємств як платників єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків, а частка іншої діяльності відповідно перевищує 25% – що складає загрозу на кінець року «злетіти» з четвертої групи форми спрощеного оподаткування. З метою допомоги господарствам пройти цей складний період і дати їм можливість працювати і у 2023 році та забезпечити продовольчу безпеку держави та регіону, в проєкті рішення пропонується визнати наявність форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), та затвердити перелік суб’єктів господарювання, які 2022 році постраждали внаслідок таких обставин згідно з додатком», – зауважила директор Департаменту Алла Стоянова.

За її словами, таке рішення надасть можливість господарствам залишитися на існуючій системі спрощеного оподаткування та діяти згідно ст. 298.8.4 Податкового кодексу України.

«У зв’язку з постійними надходженнями звернень, надається попередній перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили», – наголосила Алла Стоянова.

Нагадаємо, у Мінфіні презентували зміни щодо розблокування податкових накладних.