Агромаркет
Головне:
Агромаркет

На Івано-Франківщині моніторитимуть АЧС у дикій фауні

На Івано-Франківщині моніторитимуть  АЧС у дикій фауні

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Івано-Франківській облдержадміністрації затвердила план заходів щодо регулювання чисельності дикого кабана у випадках загрози чи виникнення інфекційних хвороб в області на 2017-2018 роки. Також прийнято рішення проводити депопуляцію диких кабанів з подальшим проведенням лабораторного моніторингу АЧС у дикій фауні.

Для цього в органів влади проситимуть надати додаткові ліміти використання (відстрілу, відлову) мисливських тварин користувачами мисливських угідь Івано-Франківщини під час сезону полювання 2017/18 року з метою зниження популяції диких кабанів до оптимальної чисельності.  

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Водночас користувачі мисливських угідь та керівники заповідних територій мають повідомляти Держпродспоживслужбу про всі випадки загибелі або підозру на захворювання свиней, а останні – додатково забезпечити проведення діагностичних відстрілів з метою вивчення циркуляції вірусу АЧС у дикій фауні.

Згідно з діючими нормативно-правовими документами, туші впольованих диких кабанів дозволено використовувати лише після отримання негативних результатів лабораторного дослідження на АЧС, а у випадку підозри захворювання – забезпечити направлення відібраних проб до акредитованих державних лабораторій для проведення відповідних досліджень.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали