Агромаркет

На будівництво зрошення і введення його в експлуатацію необхідно щонайменше 2-3 роки, - фермер

За наявності інвестиційного капіталу, на будівництво зрошення від А до Я і введення його в експлуатацію необхідно щонайменше 2-3 роки, враховуючи всі складові процесу, в тому числі бюрократичну тяганину.

Про це в інтерв’ю журналу The Urainian Farmer розповів директор та власник ПСП «Альфа-Агро» Ігор Брагінець, у якого із 1,7 тис. га оброблюваних угідь 1,4 тис. га – на зрошенні.

За його словами, це дуже трудомісткий процес, у якому придбання обладнання та його встановлення – це лише частина справи. Ще необхідно з’ясувати, чи є в регіоні достатньо води й отримати дозвіл на її використання, а також слід потурбуватися про укладення довгострокових договорів оренди з обов’язково прописаним пунктом про те, що зміна власника не є підставою для зміни договору оренди. 

«Якщо зважати, якими темпами змінюється клімат (зокрема, на півдні України щороку зростає кількість днів із тепловими стресами для рослин і зменшується кількість продуктивних опадів) раджу вже зараз планувати такого роду інвестиції, бо дуже скоро на півдні, а в перспективі – й на решті територій України без зрошення ведення сільського господарства стане неможливим», – вважає аграрій.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!