Агромаркет

Молочна галузь фактично перекриватиме держпідтримку податками, – думка

Молочна галузь фактично перекриватиме держпідтримку податками, – думка

Спілка молочних підприємств разом із Асоціацією виробників молока зробили попередні розрахунки для обґрунтування розміру державної підтримки молочної галузі.

Про це повідомив голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

«Нам необхідно хоча б через п’ять років переробляти 6 млн тонн молока (для порівняння: у 2019 році ми переробимо 3,8 млн тонн), – зазначив він. – 1 млн тонн надходитиме від населення, 5 млн тонн мають надійти від господарств. Для цього потрібна державна підтримка молочним підприємствам».

На 1.01.19 у господарствах було 467 тис. корів. На 1.01.25 року за державної підтримки їх має бути 755 тис. голів. «Тоді можна буде забезпечити 5 млн тонн молока на переробку з 5,12 млн тонн, виробленого підприємствами», – пояснив Вадим Чагаровський.

За його словами, галузь молочного виробництва сьогодні сплачує в бюджет 2,76 млрд грн, це – єдиний соціальний внесок і ПДФО. «А за нарощення поголів’я буде 5,091 млрд грн – за рахунок збільшення робочих місць», – зауважив він.

Фактично молочна галузь податками перекриватиме держпідтримку, наголосив Вадим Чагаровський. «Молочному скотарству від держави потрібно держпідтримка 1,592 млрд грн у 2020 році, 1,945 млрд грн у 2021 році, 2,284 млрд грн – у 2022 році…  У держави не повинно взагалі бути питання виділення цих коштів на розвиток молочного скотарства. Тому що вона отримує більші надходження в бюджет. Сьогодні донором бюджету є молочне скотарство», – наголосив він.

Як зазначив експерт, у цих розрахунках ще не пораховані суміжні робочі місця, які створює молочне виробництво. А одне робоче місце на молочнотоварній фермі, за його словами, створює 12 суміжних робочих місць.  

«Тому і виробники, і переробники молока повинні вимагати від держави підтримки», – резюмував Вадим Чагаровський.

Як повідомлялося, у 2019 році виробництво молока вперше за роки незалежності буде менше 10 млн тонн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!