Тваринництво

Цього року виробництво молока вперше за роки незалежності буде менше 10 млн тонн

У 2019 році виробництво молока в Україні вперше за роки незалежності опуститься нижче 10 млн тонн.

Про це повідомила провідна наукова співробітниця відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ольга Козак.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, цього року обсяги виробництва молока можуть скоротитися порівняно з 2018 роком на 3,5% – до 9,71 млн тонн.

При цьому на підприємствах виробництво цього виду продукції зменшиться з 2,76 млн тонн до 2,72 млн тонн (-1,3%).

У господарствах населення виробництво молока скоротиться з 7,31 млн тонн до 6,99 млн тонн (-4,4%).

За оцінками учених, поголів’я корів може зменшитися до 1,84 млн голів (-4,1%). Зокрема, на підприємствах – до 440 тис. голів (-5,9%), а в господарствах населення – до 1,4 млн голів (-3,6%).

Найкритичніша ситуація – з поголів’ям корів у сільськогосподарських підприємствах. Адже у 2018 році вперше за часів незалежності України вони продемонстрували зростання на 1,2%. Натомість цього року вирізали майже 30 тис. корів, наголосила експертка.

За скорочення виробництва молока зменшуються обсяги його реалізації на переробні підприємства. За 2019 рік переробні підприємства порівняно з минулим роком недоотримають до 10% молока, прогнозує Ольга Козак.

Дефіцит якісної сировини своєю чергою зумовлює підвищення ціни на неї. Темп зростання ціни на молоко в 2019 році був вищим, ніж торік. Ціна за січень-вересень поточного року зросла на 7,4% проти аналогічного періоду 2018 року.

Внутрішня ціна в Україні на якісне молоко вже давно відповідає світовій, а в останні місяці навіть перевищує її. Така тенденція збережеться до кінця року, наголосила Ольга Козак.

Водночас витрати на матеріально-технічні ресурси, що споживаються в молочному виробництві, за дев’ять місяців 2019 року зросли лише на 1,2%.

За таких умов рентабельність виробництва молока на підприємствах у 2019 році очікується на рівні 18-20%, спрогнозувала Ольга Козак.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!