Агромаркет

Мін'юст заблокував проект постанови про інтервенції цукру з «Аграрного фонду»

Мін'юст заблокував проект постанови про інтервенції цукру з «Аграрного фонду»

Ухвалення проекту постанови про інтервенції цукру «Аграрним фондом» заблоковано Міністерством юстиції України під час засідання уряду.

«У Мін’юсту були зауваження щодо відповідності цієї постанови ст. 9 Закону «Про державну підтримку сільського господарства України», – сказав міністр юстиції Павло Петренко.

Своєю чергою міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий заявив, що проект постанови про реалізацію цукру-піску з інтервенційного фонду не пов’язаний із державним ціновим регулюванням.

За його словами, проект постанови про інтервенції цукру вже чотири рази виносився на розгляд уряду, двічі був затверджений урядовим комітетом.

«У мене питання до міністра (агрополітики. – ІФ): чи врахували ці зауваження, оскільки це акт вищої юридичної сили?» – удруге запитав міністр юстиції.

Тарас Кутовий відповів, що зазначений документ уже двічі розглядався на урядовому комітеті через зауваження Мін’юсту, в результаті те формулювання документу, яке сьогодні відображене, може бути прийняте.

При цьому міністр агрополітики зазначив, що реалізація цукру-піску бурякового в обсязі 67,4 тис. тонн дозволить державі уникнути збитків на 700 млн грн., оскільки термін його зберігання закінчується 15 квітня 2017 року.

За інформацією «Аграрного фонду», вартість цукру з урахуванням витрат на його зберігання становить 9810 грн./тонна.

«Цукор продаватиметься за середньозваженими цінами, які сформувалися за останні три сесії на Аграрній біржі, але не нижче ціни закупівлі, з урахуванням витрат на його зберігання і переміщення, – додав Тарас Кутовий. – При цьому ціни продажу повинні бути не нижчими, ніж на 20% мінімальної інтервенційної ціни і не вищими, ніж на 20% максимальної інтервенційної ціни в 2016/17 МР».
 
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував перенести розгляд цього питання на наступне засідання уряду.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!