Агромаркет

Мінекономіки створює робочу групу з імплементації закону про ринок землі

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розпочинає консультації з аграріями та створює спеціальну робочу групу з імплементації закону щодо обігу сільгоспземель

Про це повідомляється на сайті відомства.

«Зараз наше головне завдання – підготуватися до відкриття ринку землі і створити всі необхідні умови для того, щоб фермер отримав доступ до кредитних ресурсів, не допустити рейдерства і встановити такі правила гри, які б дозволили створювати нові робочі місця на землі і розвиватися аграрному сектору. Ми розпочинаємо консультації з аграріями та створюємо спеціальну робочу групу по імплементації цього закону», – зазначив міністр економіки, сільського господарства та торгівлі Ігор Петрашко.

Нагадаємо, сьогодні вночі Верховна Рада ухвалила в другому читанні Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Законопроєкт визначає ключові параметри функціонування ринку землі. Так, передбачається поетапне запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення: 

– з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року покупцями земель сільськогосподарського призначення зможуть бути лише фізичні особи – громадяни України; 

– з 1 січня 2024 року покупцями зможуть бути також і юридичні особи.

До 1 січня 2024 року для громадян діятиме обмеження на набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності законом.

Передбачається заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, вони залишаться державним стратегічним резервом.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!