Агромаркет

Мінагро знову закриває реєстрацію заявок на отримання судсидій для аграріїв

Мінагро знову закриває реєстрацію заявок на отримання судсидій для аграріїв

У наступному році фермери матимуть виробничі ресурси задля здійснення операційної діяльності.

Про це під час Другого Всеукраїнського фермерського форуму «Де фермеру взяти гроші?» розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, наразі для малих фермерів діють дві програми держпідтримки – зареєстрованим у Державному аграрному реєстрі (ДАР) сільгоспвиробникам пропонується субсидія і фермерам, які обробляють до 120 га землі, у розмірі 3100 грн на гектар. Також субсидія розрахована на аграріїв, які тримають до 100 корів. Розмір допомоги у цьому випадку становить 5300 грн на одну голову КРХ.

Тарас Висоцький зазначив, що на отримання цього виду допомоги виявився активний попит. Гроші під час другого туру подання заявок (про його старт оголосили 20 листопада) закінчилися за день через що програма поки закривається.

«Ми будемо просити наших міжнародних партнерів перезапустити програму у 2023 році й збільшити фінансування на неї», – констатував Тарас Висоцький.

Нагадаємо, в Україні запрацював Державний аграрний реєстр. Також ми писали, що аграрії можуть податись на дві програми держпідтримки через ДАР.