Агромаркет

Мінагро анонсувало запуск Державного аграрного реєстру

Мінагро анонсувало запуск Державного аграрного реєстру

Мінагрополітики планує найближчим часом запустити Державний аграрний реєстр; запровадити принцип екстериторіальності на всі послуги, які є на сьогодні в Державному земельному кадастрі; а також удосконалити портал Національної інфраструктури геопросторових даних.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у ході прес-конференції «Перший рік ринку землі: результати та перспективи» зауважив, що наразі в умовах воєнного стану уже відновлено роботу Державного земельного кадастру, який вистояв під тиском усіх кібератак. Теперішні обмеження у його функціонуванні зумовлені виключно питаннями безпеки.

Денис Башлик також окреслив перспективи, які відкриває цифровізація  у земельних відносинах.

Так, на всі ключові послуги буде запроваджено принцип екстериторіальності у Державному земельному кадастрі. Мета – по максимуму прибрати взаємодію між чиновником та споживачем послуг.

Крім того, на порталі Національної інфраструктури геопросторових даних буде відкрито та уніфіковано всі дані про природні ресурси, які є в нашій державі. На сьогодні доступ до цього ресурсу обмежений з міркувань безпеки.

Також в найближчій перспективі планується запуск Державного аграрного реєстру – єдиного майданчика, де буде акумульовано інформацію про виробників сільськогосподарської продукції та сільськогосподарську діяльність, яку вони здійснюють. 

Нагадаємо, днями Президент підписав закон щодо функціонування Державного аграрного реєстру. Як повідомлялося, держпідтримку зможуть отримувати лише сільгоспвиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі.