Агромаркет

Президент підписав закон щодо функціонування Державного аграрного реєстру

Сьогодні, 2 грудня Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон №985-Х «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції».

Про це повідомляється на сайті Офісу Президента.

Законом передбачено створення Державного аграрного реєстру – єдиної державної інформаційної системи, яка має спростити надання держпідтримки для сільгоспвиробників.

Згідно із законом, дані про себе виробники сільгосппродукції вносять до Реєстру на добровільних засадах. Функціонування інформсистеми підтримуватиметься з держбюджету.

Також закон розширює коло потенційних одержувачів державної підтримки. Зокрема, передбачається можливість підтримки підприємств, які займаються аквакультурою, ведуть органічне виробництво, використовують зрошення, вирощують овочі, плоди та ягоди.

Крім того, запроваджується можливість підтримки виробників, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Буде сформований «єдиний кабінет аграрія», що дасть змогу отримувати державні сервіси, взаємодіяти з реєстрами та кадастрами, зокрема, при реєстрації земельних ділянок або виправленні помилок у Державному земельному кадастрі.

Нагадаємо, держпідтримку зможуть отримувати лише сільгоспвиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі.

Як повідомлялося, сьогодні парламент зробив крок до усунення правових колізій у вимогах до статуту ТОВ та ТДВ, а також ухвалив зміни до закону про безпечність та гігієну кормів.