Агромаркет

МХП та «Органічна Україна» підписали меморандум про партнерство

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Сьогодні, 27 серпня, агрохолдинг МХП та ГС «Органічна Україна» підписали меморандум, що закріплює наміри сторін щодо відновлення родючості українських ґрунтів, забезпечення споживачів українською органічною продукцією, впровадження концепції сталого виробництва та сталого споживання, що базується на міжнародних екологічних вимогах та стандартах, повідомляє кореспондент AgroTimes.

«В Україні треба розвивати промоушн зеленої економіки, адже вона не лише «правильна», а й вигідна. Днями вивчали глобальне дослідження світового маркетингового агентства щодо вподобань споживача віком 18-30 років. Український споживач цієї категорії дуже «просунутий» у еко- та біотематиці, чутливий до нових трендів. Отже, альтернатив зеленій економіці немає», – зазначив Юрій Косюк, голова правління МХП.

За його словами, стан вітчизняних ґрунтів стає вже не аграрним питанням, а проблемою екологічної безпеки. В Україні близько 8% світового запасу чорнозему, але все це дуже вичерпний ресурс.

«Наші позиції прості: це відновлення родючості ґрунтів, розвиток органічного виробництва, сприяння реалізації державної політики і у відновленні родючості ґрунтів і в формуванні органічного сектору. Але за цими простими позиціями стоїть величезна робота, яку ми запланували провести разом», – прокоментувала Олена Березовська, президент ГС «Органічна Україна».

Як зазначив президент МХП Еко Енерджи Олександр Домбровський, за оцінками міжнародних інституцій, щорічно Україна втрачає близько 50 млн тонн верхнього шару родючих ґрунтів за рахунок ерозій. Збитки становлять близько $5 млрд щороку. Тому перед Україною стоїть національний виклик: деградація українських ґрунтів, чи їх відновлення для майбутніх поколінь. Від якості ґрунтів залежить продовольча безпека, розвиток агросектору та реалізація експортного потенціалу України.

Він також зауважив, що стратегічне партнерство МХП та спілки «Органічна Україна» має на меті сформувати умови для формування чистого довкілля, відновлення родючості ґрунтів та забезпечення українців якісною та органічною продукцією.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями