Агромаркет

МХП скоротив більше ніж на 50% продажі соняшникової олії

У II кв. 2021 р продажі соняшникової олії МХП зменшилися на 57% до 35 192 тонн в порівнянні з II кв. 2020 р. – 82 646 тонн.

Про це йдеться у звіті компанії.

У I півріччі 2021 року експорт соняшникової олії становив 91140 тонн, що на 44% нижче в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зменшення обсягів продажів в обох періодах зумовлено головним чином зниженням виробництва олії через зменшення частки соняшникової макухи в комбікормі (зміна рецептури), що було частково нівельовано зміною структури в термінах поставки.

Натомість у ІІ кв. 2021 року експорт соєвої олії зріс на 9% рік до року і становив 11871 тонн, в І півріччі 2021 р. продажі зросли на 7% рік до року і досягли 23017 тонн. Зростання в продажах соєвої олії в обох періодах – результат збільшення частки соєвого шроту в рецептурі комбікорму і часткова заміна соняшникової макухи в ньому. В результаті МХП зменшив продаж соєвого шроту третім особам.

Компанія розглядає експорт рослинних олій в якості одного з «природніх методів хеджування», який акумулює додаткові прибутки в твердій валюті та захищає компанію від волатильності місцевої валюти.

Нагадаємо, МХП запускає конкурс із декарбонізації. Раніше ми писали, що МХП разом із німецькою компанією співпрацюватиме у сфері виробництва «чистої» енергії.