Агромаркет

Маржинальність амаранту може сягати до 400%

Україна має перспективу стати світовим лідером з виробництва амаранту – не за площами посівів, а за якістю продукції та привабливістю ціни.

Про це AgroTimes повідомив директор Торгово-промислової групи «Амарант» Олександр Дуда.

За його словами, цього року площі посівів амаранту в Україні становлять приблизно 5 тис. га. Вирощують цю культуру понад 150 вітчизняних сільгосппідприємств.

«Якщо сіяти амарант у травні, при середніх витратах на вирощування до 10 тис. грн/га валовий дохід може досягати 40 тис. грн/га. При пожнивній сівбі витрати зазвичай не перевищують 5 тис. грн, а валовий дохід – в межах 25 тис грн/га. Аби культура була маржинальною, площа посівів повинна бути не менше 5 га», – розповів Олександр Дуда.

Бізнесова привабливість амаранту полягає також у тому, що на нього є високий попит серед вітчизняних переробників: з цієї культури виготовляють понад 20 видів продукції, як харчової, так і косметичної та лікувальної.

Нагадаємо, цього року реалізувати насіння амаранту на внутрішньому ринку можна приблизно за 25 тис. грн/тонна, органічного – 30 тис. грн/тонна, повідомив Олександр Дуда.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!