Агромаркет

Виробники амаранту запускають екологічний проєкт для покращення стану ґрунтів

Громадська організація «Виробники амаранту та амарантової продукції» та громадська спілка «Надж Україна» запускають черговий спільний проєкт «Екологічна свідомість». Відзначають, що вирощування амаранту суттєво покращить екологічну ситуацію, зокрема, стан ґрунтів.

Про це повідомив директор ТОВ «Олбест» і торгово-промислової групи  «Амарант», а також голова ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» Олександр Дуда на своїй Фейсбук-сторінці.

Зазначають, що основними напрямками роботи об’єднаних громадян і компаній стануть:

  • zero waste;
  • відновлення багаторічних насаджень і збереження трав’яного покриву ґрунтів;
  • виробництво та поширення екологічних товарів та органічних продуктів;
  • створення еко-поселень.

«Близько 30% амаранту, що вирощується в Україні, органічні. А технологія, яку ми впроваджуємо та контролюємо, не допускає застосування синтетичних засобів захисту рослин. І без синтетичних добрив також можна обійтися», – зауважує Олександр Дуда.

Він також пояснює, що потенціал кормової продуктивності вегетативної маси амаранту надзвичайно високий – до 250 тонна/га за два укоси. Відтак, його використання в кормовому виробництві дозволить вивільнити частину площ і використати їх екологічно раціонально (під луки, багаторічні насадження тощо). Крім того, рослини амаранту сприяють розсоленню слабозасолених ґрунтів.

Відзначають, що вже в березні 2021 року організації відзвітують про зроблену роботу на виставках «Eco-Expo» та «Recycling and Waste Expo Ukraine».

Нагадаємо, «Контінентал» планує зменшити використання мінеральних добрив за рахунок сидератів.