Агромаркет

Мартинюк пообіцяв, що до кінця наступного тижня почнеться сертифікація насіння

Поділитись:
Мартинюк пообіцяв, що до кінця наступного тижня почнеться сертифікація насіння

Кабінет міністрів України може затвердити порядок сертифікації насіння на найближчому засіданні, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

«Відбір проб насіння здійснюється, і по багатьох областях лабораторні дослідження вже завершуються. Єдине, що стримує видачу сертифіката, ‒ відсутність порядку сертифікації, який буде затверджений Кабміном на найближчому засіданні. До кінця наступного тижня, гадаю, ми будемо з першими сертифікатами», ‒ зазначив він .

За словами першого заступника міністра, зараз є кілька акредитованих лабораторій, які входять до держпідприємства «Державний центр сертифікації й експертизи сільськогосподарської продукції», і їх достатньо для забезпечення процесу сертифікації насіння, необхідних для весняної посівної кампанії.

«Більше того ‒ ми проаналізували законодавство, і вийшли на той формат, що насіння, яке імпортується сюди з сертифікатами якості ISTA, OECD, підтверджуватиметься автоматично без здійснення лабораторних досліджень ‒ у тому випадку, якщо показники якості, які містяться в ISTA, OECD, відповідають національним вимогам. Тому цей процес буде розблоковано найближчими днями», ‒ пообіцяв Максим Мартинюк.

Як повідомлялося, сертифікація насіння в Україні не здійснюється з грудня 2016 року. З моменту припинення діяльності Держсільгоспінспекції функції по сертифікації насіння були передані Мінагрополітики, який почав процес створення держпідприємства «Державний центр сертифікації й експертизи сільськогосподарської продукції».

Інтерфакс-Україна

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями