Агромаркет

Малі запаси позбавляють ринок сої подушки безпеки

Міжнародна зернова рада (IGC) у жовтневій доповіді різко скоротила свою оцінку світових запасів соєвих бобів у 2019/20 МР. Так, у порівнянні з їхнім вересневим прогнозом, їх рівень знижено на 6 млн тонн до рекордно низького показника у 32 млн тонн, що на 18 млн тонн нижче рівня кінцевих запасів сезону 2018/19 МР.

Це стало наслідком протилежних трендів – скорочення обсягів виробництва сої цього року на тлі постійного збільшення її споживання. За останнім прогнозом аналітиків IGC, поточного сезону в світі буде вироблено лише 341 млн тонн соєвих бобів, що фактично відповідає рівню виробництва 2017/18 МР, натомість її споживання перевищить зазначений сезон на 15 млн тонн і очікується на рівні 360 млн тонн.

Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, сама по собі корекція на 1 млн тонн  прогнозів світового виробництва та споживання сої суттєво на ситуацію із цінами поки не вплине. Більш вагомим є тренд, направлений на стале підвищення попиту на цю культуру та різке скорочення рівня запасів в світі, отже у випадку виникнення додаткових ризиків відсутній механізм направлений на їх запобігання.

«Тому аграріям варто уважно спостерігати за погодними умовами в Південній півкулі і зокрема в Бразилії. Бо, якщо наведені вище фактори відбуватимуться на тлі ймовірного скорочення обсягів виробництва соєвих бобів у країнах Південної Америки, де через посуху її сівба поки затримується в порівнянні із середньорічними темпами, то світові ціни почнуть рости», – зазначила Марія Колесник.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!