Агромаркет

Литва інвестуватиме в український АПК

Після перемоги України економічні відносини з Литвою мають вийти на новий рівень. Йдеться про тісну економічну співпрацю та участь литовських партнерів у масштабних проєктах відновлення України.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Під час Міжнародної конференції «Rebuild Ukraine» українські урядовці представили литовським колегам Інвестиційне меню, що базується на основних заходах з відновлення та перебудови української економіки. Фактично – це карта можливостей для інвестування в українську промисловість.

На сьогодні Інвестиційне меню включає 614 перспективних для бізнесу проектів із 8 пріоритетних галузей і секторів. Це:

– оборонно-промисловий комплекс;

– агропромисловий комплекс;

– металургія;

– машинобудування;

– енергетика;

– добувна промисловість;

– меблева і деревообробна галузі;

– логістика.

По кожному з них проведено розрахунки інвестиційних потреб і можливостей, тож ключові асоціації та компанії Литви вже зараз можуть обрати перспективні проекти для інвестування.

Важливим напрямком співробітництва з Литвою є нарощування товарообігу. Так, за результатами 2021 року Литва посідає 13 місце серед країн Європи за обсягами двосторонньої торгівлі товарами з питомою вагою 3,4% від загального обсягу. У 2021 році Україна експортувала товарів і послуг до Литовської Республіки на загальну суму 643,5 млн доларів. Це майже на 32% більше, ніж роком раніше. І в післявоєнній економіці України нарощення товарообігу з Литвою матиме пріоритетне значення.

Нагадаємо, Литва не вимагає від українських вантажівок відповідності стандарту EURO.