Техніка

Литва не вимагає від українських вантажівок відповідності стандарту EURO

За запитом Всеукраїнської Аграрної Ради компетентним органам Литовської Республіки отримали відповідь, що сьогодні Литва не вимагає від українських вантажівок відповідності екологічним вимогам стандарту EURO. Крім того, до кінця цього року Литва не вимагатиме дозволів на перевезення вантажів з України.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

Доступ автомобільних вантажних транспортних засобів до окремих держав-членів ЄС регулюється дозволами, виданими компетентними органами кожної держави-члена. У Литовській Республіці відповідним компетентним органом є Литовська адміністрація безпеки на транспорті.

На додаток до інших вимог, дозволи можуть передбачати певний (зазвичай мінімальний) стандарт ЄВРО, якому повинні відповідати вантажівки. Наприклад, Німеччина дозволяє перевозити вантажі на своїй території для вантажівок з мінімальним стандартом EURO 4, Польща відкрита для вантажівок з мінімальним стандартом EURO 5 тощо.

Окрім цього, сьогодні в ЄС розробляють тимчасову угоду про автомобільне перевезення вантажів між Євросоюзом і Україною. Ця угода передбачатиме виключення зі стандартів ЄВРО для вантажних автомобілів з України. Її планують підготувати та прийняти до липня цього року.

Нагадаємо, аграрії можуть експортувати продукцію власним автотранспортом.