Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Лише 17% інвесторів вважають інвестклімат в Україні привабливим, - дослідження

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Згідно з даними дослідження Європейської бізнес асоціації (EBA), лише 17% інвесторів вважають інвестклімат в Україні привабливим.

Результати дослідження «Індекс інвестиційної привабливості за другу половину 2019 року» опубліковано на сайті EBA.

Серед позитивних досягнень інвестори відзначають дев’ять складових, серед яких, зокрема, старт реформування ринку землі.

Так, 70% опитаних генеральних директорів компаній-членів асоціації  підтримують відкриття ринку землі та її продаж іноземцям, тоді як лише 30% респондентів – проти. 

«На сьогодні земельне питання в Україні є доволі зарегульованим та заполітизованим. Тому, перш за все, важливо в питанні земельної реформи говорити про необхідність створення прозорих процедур та зниження рівня бюрократичних процесів. Очевидно, прозорий ринок землі потрібен для покращення інвестиційної привабливості України. Адже саме прозорість та передбачуваність регуляторного поля дуже важлива для іноземних інвесторів», – ідеться в повідомленні.

Крім того, серед позитивних зрушень інвестори відмічають стабілізацію політичної ситуації, стабільну національну валюту, реформування податкової та митної служб, запуск механізму концесії, початок роботи Вищого антикорупційного суду, зниження інфляції, скасування лімітів на репатріацію дивідендів, зростання купівельної спроможності громадян.

Разом з тим 37% опитаних вважають інвестклімат в Україні скоріше несприятливим, а серед причин – високий рівень корупції, слабка судова система, відтік робочої сили, талантів та капіталу, повільна дебюрократизаціа бізнес-процесів, ситуація навколо Нацбанку та тиск з боку правоохоронних органів, потенційний зрив співробітництва з МВФ, турбо-режим роботи нової влади та популізм.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!