Агромаркет

Логістика експорту зерна – пріорітет Мінагро

Логістика експорту зерна – пріорітет Мінагро

Новопризначений міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський окреслив ключові пріоритети міністерства на найближчий час.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Питання, які турбують всіх — посівна, а також не менш важливе завдання — налагодження логістики експорту зерна. Тому що це дуже великі об’єми», — заявив він в інтерв’ю журналістам.

За його словами, в Україні існують запаси зерна, які були передбачені на експорт — у грошовому еквіваленті це становить близько 7,5 млрд доларів.

У той же час, як зазначив міністр, робота українських портів обмежена через війну.

«Порти обмежили. Раніше ми в місяць вивозили 4-5 млн тонн сільськогосподарської продукції, зерна, продуктів переробки через порти. Зараз — лише декілька тисяч тонн через західні кордони. Дуже важливо це налагодити. Очевидно, відмінусувавши ті запаси, які потрібні країні», — зазначив Микола Сольський.

Адже, за його словами, ці кошти від експорту потрібні аграріям для оплати оренди, на зарплати та посівну.

«Тому це основна робота, яка ведеться міністерством, аграрним Комітетом і на якій всі зосереджені», — підсумував міністр.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» ініціює створення терміналів на кордонах з ЄС. Раніше в «Укрзалізниці» розповіли про альтернативні шляхи експорту агропродукції.