Агромаркет

Латвія та Україна активізують співпрацю в аграрній сфері

Латвія та Україна активізують співпрацю в аграрній сфері

Латвія та Україна зацікавлені активізувати співробітництво у сферах лісового та рибного господарства, тваринництва та селекції, а також розвитку кооперації.

Про це йшлося під час 6-го спільного засідання Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, інформує прес-служба Мінагрополітики.

За результатами цього засідання був підписаний протокол співголовами національних частин комісії: віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе та віце-прем’єр-міністром – міністром економіки Латвійської Республіки Арвілсом Ашераденсом.

Протокол передбачає сприяння розширенню двосторонньої торгівлі сільськогосподарською продукцією, обмін досвідом та інформацією щодо гармонізації законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та залишків пестицидів в частині нагляду, контролю та інспектування, а також продовження консультацій стосовно підготовки Національного плану сталого використання пестицидів та багаторічної Програми моніторингу залишків пестицидів.

Латвійська та українська сторони наголосили на необхідності відновлення більш тісних робочих контактів як на рівні уряду, так і на рівні бізнесу в аграрній сфері, бо існує багато цікавих напрямків для спільних проектів в галузі органічного сільського господарства, формування переробних кластерів та тваринництва.

Довідка

За 2015 рік товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Латвією  склав $47,4 млн (на $29,4 млн менше, ніж у 2014 році). Імпорт склав $13 млн, експорт скоротився на 40% і склав $34,4 млн.

За 10 місяців 2016 року товарообіг сільськогосподарської продукції між країнами склав $52,6 млн. Імпорт склав $23,9 млн (збільшився на $15 млн), експорт – $28,7 млн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!