Агромаркет

Купувати пайову землю мають тільки українці і тільки фізичні особи, – Кутовий

Поділитись:
Купувати пайову землю мають тільки українці і тільки фізичні особи, – Кутовий

Обіг земель має бути інструментом виключно для громадян України без права користування ним юридичними особами та іноземцями.

Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий на з’їзді Асоціації фермерів та приватних землевласників.

«Наразі ми маємо дві чіткі тези: можливість купувати пайову землю має бути тільки для українських громадян і тільки для фізичних осіб. Обсяг володіння повинен бути обмежений, а ціна – не нижче за нормативно-правову оцінку», – зазначив Тарас Кутовий.

За словами міністра, суттєва частина проблем, які сьогодні існують у земельній реформі, полягає у тому, що обіг земель не врегульований.

«Фермер володіє та користується землею, але, на жаль, не може нею розпоряджатися. Якщо фермер сьогодні – власник, він повинен бути власником і в дійсності. Тому що це актив, над яким він сьогодні працює і хоче залишити у спадок своїм нащадкам», – наголосив міністерства.

Тарас Кутовий зауважив, що рішення, які стосуються земельної реформи, прийматимуться у Верховній Раді. Уряд ще не подавав до парламенту законопроект про обіг земель. Зараз триває активне обговорення та врахування думок аграрної спільноти.

«Гадаю, що при міністерстві ми організуємо відкритий офіс для роботи з представниками фермерів. Плануємо у найближчий час наступну зустріч із фермерським активом», – зазначив він.

Звертаючись до теми відносин із МВФ, Тарас Кутовий зауважив, що в Меморандумі мова йде про законопроект про обіг земель, і яким він буде, залежить якраз від спільної роботи міністерства з фермерським активом та громадськістю.

Також міністр висловив впевненість у необхідності збільшення державної підтримки для фермерів. «Вважаю, що підтримку на фермерські господарства необхідно збільшити більше, ніж у 20 разів, – наголосив він. – Якщо в цьому році ми маємо менше 100 млн, то на наступний рік,  вважаю, мінімум 2 млрд з тієї великої дотації, яка вже затверджена бюджетним кодексом».

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями