Агромаркет

Кукурудза зробила погоду в оновленому прогнозі світових запасів зерна

Аналітики Міжнародної ради по зерну (IGC) оновили свої прогнози перехідних запасів зерна у світі у 2019/20 МР. Так, оцінка рівня запасів пшениці у світі була підвищена на 1 млн тонн – до 272 млн тонн через зменшення прогнозів споживання.

Водночас, кінцеві запаси кукурудзи навпаки були зменшені на 2 млн тонн – до 286 млн тонн зерна. В підсумку загальний рівень світових запасів зерна, на думку аналітиків IGC, очікується на рівні 601 млн тонн, що на 26 млн тонн нижче торішнього показника.

Варто зазначити, що скорочення світових запасів зерна спостерігається третій рік поспіль. Так, для кукурудзи, якщо прогнози справдяться, це буде найнижчий за шість сезонів показник, у той час як для ячменю це 10-річний максимум, а для пшениці взагалі матимемо рекордний показник. Тож загальний тренд став заручником скорочення запасів кукурудзи внаслідок зменшення прогнозів її виробництва на 31 млн тонн.

Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, надлишок пропозиції зерна у світі чинитиме тиск на ринки протягом всього сезону. Найближчим часом аграріям залишилось лише сподіватися на погіршення погодних умов у країнах Південної Америки, бо фактор Австралії вже відіграв і подальшої підтримки ціновим трендам, швидше за все, надати не зможе.

Про це свідчать прогнози рекордного виробництва пшениці та ячменю. Зазначимо, що за останньою оцінкою аналітиків IGC виробництво зерна у світі зросте у 2019/20 МР на 2%, в порівнянні з минулорічним показником, – до 2,159 млрд. тонн.

«Очікується, що світ матиме піковий врожай пшениці – на 30 млн тонн більший за торішній, а також найбільший за останні 11 років врожай ячменю, який на 14 млн тонн перевищить минулорічний показник. У той же час скорочення поточного виробництва кукурудзи у світі на 31 млн тонн жодним чином не вплине на ринок, оскільки минулого року рівень виробництва був рекордним», – зазначила Марія Колесник.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!