Агромаркет

Кредити для бізнесу можуть подешевшати до 14%, - думка

Подальше зменшення облікової ставки Нацбанку і загальне зниження вартості залучення грошей на ринку дозволить банкам знизити кредитні ставки для бізнесу.

Таку думку висловили представники банківського сектору під час круглого столу «Кредитування МСБ – перспективи і умови зниження ставок кредитування бізнесу», повідомляє «Фінансовий клуб».

«Наразі ставка за кредитами для бізнесу становить 18-20% річних. Гадаю, що через рік комерційна ставка буде на рівні 14% річних», – зазначив заступник голови правління Ощадбанку Андрій Стецевич.

За його словами, серед чинників, які сприятимуть зниженню вартості кредитування, – політична стабільність, довіра нерезидентів, які вже вклали в українські ОВДП $4 млрд, а також позитивна зовнішня кон’юнктура.

На думку Андрія Стецевича, вартість грошей буде на рівні 11-12%, а банки закладатимуть маржу на рівні 4 п.п., тому кінцева ставка для позичальників буде 14-15%. Ідеться про стандартний кредит, не про споживчий кредит чт бланковий, які мають інше ціноутворення.

 «Зміни, які відбуваються в країні, мають безпосередньо відбитися на економіці та бізнесі. На жаль, це так швидко не відбувається. Тому буде поступове зниження – спочатку на піввідсотка, потім ще. А далі уряд і регулятор будуть дивитися на вплив змін і оцінювати їх», – зазначив начальник управління розвитку регіонального малого та середнього бізнесу «Альфа-Банку» Олег Федоренко.

Нагадаємо, наразі облікова ставка НБУ становить 16,5%. Базовий сценарій регулятора передбачає зниження облікової ставки до 8% до кінця 2021 року за умови зниження інфляції до 5%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!